Umywalka Nablatowa – Jak wybrać najlepszą do swojej łazienki?

2019-09-20

Umywalka Nablatowa – Jak wybrać najlepszą do swojej łazienki?Owalna czy prostokątna? Wolnostojąca czy stawiana na blacie? Biała czy czarna? Gładka czy wzorzysta? Wybór odpowiedniej umywalki do łazienki nie należy do najłatwiejszych.

Przeglądając różnego rodzaju magazyny wnętrzarskie czy chociażby portale internetowe nie sposób nie zauważyć, iż umywalki nablatowe zyskują coraz większe grono zwolenników.

Jeśli i wy do nich należycie, bądź też stoicie przed koniecznością wyremontowania łazienki i chcecie po prostu zapoznać się z wszystkimi dostępnymi opcjami umywalek czy też nie wiecie, na co się zdecydować oznacza to, iż powinniście zapoznać się z tym artykułem i zawartymi w nim poradami.

 

Umywalka Nablatowa – ogólna charakterystyka

Ten rodzaj umywalek jest montowany jak sama nazwa wskazuje na powierzchni blatu w taki sposób, iż jej ściany wciąż pozostają bardzo dobrze widoczne, gdyż znajdują się ponad poziomem samej powierzchni blatu. Jest to, więc ciekawa alternatywa dla tradycyjnych umywalek wpuszczanych w blat, a więc tych prawie zrównanych z jego wysokością. Umywalka nablatowa jest, więc stawiana na blacie szafki łazienkowej czy innej mniej typowej konstrukcji, do której możemy zaliczyć na przykład zastosowanie klasycznej konsoli umieszczanej zwykle w charakterze ozdobnym w eleganckim salonie. Niewątpliwym atutem obecnie panującej mody jest to, iż pozwala ona na pozostawienie widocznych niezbędnych elementów montażowych znajdujących się pod umywalką i wręcz zachęca ona do wyeksponowaniu ich w nietypowy sposób. W związku z tym możliwe jest wykorzystanie niebanalnych rozwiązań takich jak ustawienie umywalki na blacie starej maszyny do szycia, której konstrukcja wymaga całkowitego odsłonięcia wszelkich części użytych do montażu umywalki. Miłośnicy stylu „loftowego” będą mogli to wykorzystać by stworzyć pod umywalką instalację wpisującą się w surowy klimat charakterystyczny dla tego kierunku we wnętrzarstwie. Jak można więc zauważyć umywalka stawiana na blat dostarcza mnóstwo możliwości aranżacji wnętrza dzięki temu, że pozostawia nam pewną dowolność w wyborze powierzchni, na której zostanie umieszczona.

 

Co przemawia za wyborem umywalki nablatowej?

Przyglądając się bliżej zaletom tego typu umywalek nie można nie wyróżnić przede wszystkim tego, iż dzięki swojej uniwersalności sprawdzą się one także w niewielkich przestrzeniach. Fakt, iż można zamontować je na dowolnej powierzchni znacząco ułatwia dostosowanie jej do wymogów ograniczonej przestrzeni. Jest to z pewnością pewna przewaga tego typu umywalek nad pozostałymi. Warto także dodać, iż dostępne są wszelkiego rodzaju rozmiary umywalek nablatowych, a więc nawet takie, które bez trudu powinny sprawdzić się w małej łazience. Właścicieli łazienek o dość skromnej powierzchni z pewnością zadowoli fakt, iż mogą zdecydować się na tak modne, estetyczne i zarazem praktyczne rozwiązanie także i w swojej prywatnej przestrzeni. Natomiast, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami łazienki o dużym metrażu to umywalka nablatowa może dostarczyć nam szerokiego wachlarzu ciekawych rozwiązań ze względu na to, iż zapewnia ona nam swego rodzaju dowolność w wyborze odpowiedniej konstrukcji, na której zostanie umieszczona. Duża przestrzeń umożliwia zamontowanie dwóch umywalek na wspólnym blacie, co z pewnością zwiększa komfort użytkowania i pozwala wpisać się w panujące trendy. Zwracając ponownie uwagę na praktyczną stronę umywalek nablatowych należy przede wszystkim wyróżnić to, iż ze względu na wysokość ich brzegów można ograniczyć nie tylko rozchlapywanie wody, które skutkuje nieestetycznymi plamami na powierzchni użytkowej, ale także może to uchronić blat przed zbyt szybkim wyeksploatowaniem w związku z nadmiernym kontaktem z wodą. Tego typu argument powinien przemówić zwłaszcza do osób, które zdecydowały się na wybór na przykład trawertynu, który cechuje się niską odpornością na oddziaływanie wody czy drewnianego blatu, który wymaga czasochłonnej pielęgnacji i nie zawsze jest wstanie uchronić się od niekorzystnych skutków wilgoci. Niekwestionowaną zaletą umywalek nablatowych jest ich ogromny wybór zarówno pod względem kształtów jak i kolorów czy wzorów. Istnieją, więc zarówno umywalki nablatowe prostokątne, jaki i owalne, a także takie o mniej foremnych kształtach. Ta dowolność dostarcza całe spektrum możliwości w stworzeniu oryginalnego wnętrza bez względu na to, co zostanie przez nas ostatecznie wybrane.

 

Prostokątne czy owalne?

Znając zalety umywalek nablatowych można zacząć zastanawiać się, jaka umywalka najlepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu. Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych kolorów, rozmiarów, kształtów i materiałów, z których są wykonywane należy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kwestie jak posiadany budżet, rozmiar dostępnej przestrzeni i oczywiście wymiar praktyczny. Nie można zapominać, iż nawet najbardziej awangardowa umywalka stawiana na wymyślnym blacie ma przede wszystkim spełniać swoją rolę. Z tego względu warto zwrócić uwagę czy dana umywalka nie zajmie zbyt dużo miejsca albo czy jej asymetryczne brzegi nie są zbyt niskie by nie rozchlapywały wody, a co za tym idzie nie uszkodziły naszego blatu. Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego został wykonany dany model, gdyż obecnie producenci umywalek nablatowych wykorzystują do ich produkcji zarówno kamień jak i szkło hartowane. Konieczne jest, więc zdecydowanie się nie tylko na robiący na nas pozytywne wrażenie materiał w sferze estetycznej, ale także taki, który sprawdzi się w naszych domu. Posiadając już wiedzę o swoich podstawowych wymaganiach można zacząć zastanawiać się nad doborem odpowiedniego kształtu czy wzoru, który ma zdobić naszą umywalkę i wyróżnić ją spośród setek innych dostępnych na rynku zlewów. Warto od razu zastanowić się nad blatem, na którym zostanie ona ustawiona by później nie martwić się ich ewentualną niezgodnością czy niespójnością.

Wybór prostokątnej czy owalnej umywalki w dużej mierze zależy od naszych własnych preferencji. Niemniej jednak wybierając któryś z tych podanych kształtów do klasycznej łazienki urządzonej w odcieniach szarości czy też białej z elementami drewna możemy być pewni, iż otrzymamy przestrzeń schludną i elegancką z nutą nowoczesności, którą przyda pomieszczeniu właśnie umywalka nablatowa. Dla osób chcących odrobinę zaszaleć przydatna może się okazać opcja z ozdobnym deklem wewnątrz zlewu. Dzięki takiemu patentowi całość zyska na oryginalności i nabierze nowatorskiego, a nawet futurystycznego charakteru. Decyzja dotycząca tego, jaką umywalkę powinniśmy wybrać zależy, więc w dużej mierze od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. W stworzeniu jeszcze bardziej wyróżniającej się łazienki pomocne mogą się okazać umywalki o nietypowej barwie czy formie dla tego typu przedmiotu. Przykładem mogą być modele o nieforemnym kształcie i w mocnym kolorze, a czasem nawet w kilku występujących naraz na jednej powierzchni. Intrygującą opcję mogą okazać się także umywalki we wzory prezentujące motywy morskie czy też florystyczne. Czasami to właśnie nietypowa umywalka może stanowić zalążek nowej wizji naszej łazienki.

 

Zachęcamy do poszukiwań własnego typu umywalki nablatowej w odpowiedniej zakładce na naszej stronie internetowej.

Pozostałe artykuły z bloga


Szafka Łazienkowa

Szafka Łazienkowa

2018-09-20

Kategoria: Meble Łazienkowe

Jak wybrać idealną szafkę łazienkową? Czym kierować się przy zakupie?

Zobacz

Szafka pod umywalkę stojąca

Szafka pod umywalkę stojąca

2022-11-10

Kategoria: Meble Łazienkowe

Szafka pod umywalkę stojąca to nowoczesny i praktyczny mebel, który zazwyczaj umieszczany jest w ...

Zobacz

Aranżacja Małej Łazienki

Aranżacja Małej Łazienki

2020-12-08

Kategoria: Meble Łazienkowe

W urządzaniu małej łazienki zdecydowanie dominuje minimalizm, który na dobre zdobył nasze serca. ...

Zobacz

Malutka umywalka z szafką

Malutka umywalka z szafką

2022-10-01

Kategoria: Meble Łazienkowe

Malutka umywalka z szafką to niewielki zestaw, który łączy w sobie niewielką armaturę i praktyczn...

Zobacz

Zestaw: szafka z umywalką

Zestaw: szafka z umywalką

2022-03-31

Kategoria: Meble Łazienkowe

Zestaw szafki z umywalką to praktyczne połączenie, które doskonale sprawdzi się w każdej łazience...

Zobacz

Umywalki Nablatowe

Umywalki Nablatowe

2019-01-15

Kategoria: Meble Łazienkowe

Umywalki stawiane na blat – efektowna aranżacja łazienki

Zobacz

Szafki Łazienkowe z Podwójną Umywalką

Szafki Łazienkowe z Podwójną Umywalką

2018-06-14

Kategoria: Meble Łazienkowe

Podwójna umywalka z szafką łazienkową – czym kierować się przy wyborze?

Zobacz

Szafki Łazienkowe Stojące

Szafki Łazienkowe Stojące

2018-04-26

Kategoria: Meble Łazienkowe

Szafka łazienkowa stojąca - wybór stojących mebli łazienkowych.

Zobacz

Meble Łazienkowe Drewnopodobne

Meble Łazienkowe Drewnopodobne

2018-04-26

Kategoria: Meble Łazienkowe

Łazienka w kolorach drewna. Jak wybrać meble łazienkowe drewnopodobne?

Zobacz

Meble łazienkowe loft

Meble łazienkowe loft

2022-09-08

Kategoria: Meble Łazienkowe

Meble łazienkowe loft charakteryzują się unikalną formą, która podkreśla ten surowy styl aranżacy...

Zobacz

Szafki łazienkowe na nóżkach

Szafki łazienkowe na nóżkach

2022-03-31

Kategoria: Meble Łazienkowe

Szafki łazienkowe na nóżkach to nowoczesne meble stojące, które są bardzo ważnym elementem wyposa...

Zobacz

Szafka z blatem pod umywalkę

Szafka z blatem pod umywalkę

2022-08-01

Kategoria: Meble Łazienkowe

Szafka z blatem pod umywalkę jest nowoczesnym i praktycznym meblem do łazienki, który znacząco po...

Zobacz

Płatność

Płatność

Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa oferujemy różne formy płatności: przelew, pobranie, PayU, gotówka

Transport

Transport

W trosce o Państwa wygodę korzystamy tylko ze sprawdzonych i solidnych firm kurierskich

Gwarancja

Gwarancja

Wszystkie nasze produkty objęte są obowiązkową gwarancją producenta

Post udostępniony przez vega-system (@vegasystem)